Hakkımızda

KUZEYMAK

KUZEYMAK A.Ş. 2002 yılında Mersin'de kurulmuştur. Isıtma sektörüne vakum tüplü güneş enerjisi sistemleri ile ilk adımı atmış, 2009 yılında da sektöre ait diğer ürünlerin üretimine başlamıştır. Ulusal ve uluslararası ısıtma sektöründe mekan-kullanım suyu ısıtması, havuz suyu ısıtması ve merkezi uygulamalarda entegre çözümler üretmektedir.
Firmamız, 16 yıllık deneyimine dayanan marka gücünü ve ülke çapındaki satış-servis yetkinliğini, geniş satış ağının destekçisi olan KUZEYMAK yetkili bayileri ile inşa etmiştir. Ülke dahilindeki marka gücünü ve ürün-hizmet kalitesini yurtdışına da taşımış ve çok sayıda ülkeye ihracat gerçekleştirmiştir.
KUZEYMAK A.Ş. Mersin-Tarsus Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan fabrikasında vakum tüplü güneş enerjisi sistemleri, katı yakıtlı kalorifer kazanları, katı yakıtlı-kuzineli kalorifer sobaları, banyo boylerleri üretmektedir.
**Vizyonumuz
KUZEYMAK kullanıcıları için yaşam alanlarında mükemmel konforu yaratmak.
**Misyonumuz
Sunduğu entegre çözümlerle ısıtma sektöründe bir dünya markası olmak.
**Şirket Politikamız
Kuzeymak, vakum tüplü güneş enerjisi sektöründe ilk olma özelliği ile yolculuğuna başlamıştır. Zaman içinde oluşturduğu değerlerine, çalışanlarının da gönüllü katılımı ve desteği ile ulaşmıştır.
AR-GE çalışmalarına önem veren Kuzeymak, kurulduğu günden bugüne yatırımları ve teknoloji seçimi ile sektörde daima ilklere imza atarak, lider ve yenilikçi özelliğini korumaktadır. Her faaliyetinde, seçici ve kaliteli çalışma prensibini esas almakta ve satış-pazarlama sürecinde müşterisine gösterdiği özeni, satış sonrasında da devam ettirerek kesintisiz hizmet anlayışına verdiği önemi ortaya koymaktadır. Müşterilerinin ihtiyaçlarını doğru tespit edip, beklentileri dikkate alarak en uygun ürün ve hizmet politikasını belirleyen Kuzeymak, taleplere en hızlı şekilde cevap vermektedir.
Kuzeymak; çalışanları ve iş partnerleri için güven ortamı yaratmakta ve müşterileri ile olan ilişkilerinde bütünlük felsefesini temel almaktadır. Standart ve mevzuatın olmadığı durumlarda, kendi standartlarını oluşturarak ilk olmayı sürdürmesi, firmayı bugünlere başarıyla taşıyan temel değeridir.
**Çevre Politikamız
Kuzeymak, Türkiye’ye vakum tüplü güneş enerji sistemlerini 2002 yılında ilk getiren firma olmakla, kurumsal çevre politikasını belirleyen ilk adımı atmış ve ilerleyen zamandaki faaliyetlerine bu yönde devam etmiştir. Yenilenebilir enerji kaynaklarının korunmasının ve doğru kullanımının önemini pazarda yer almaya karar verdiği günden itibaren kavramış olan Kuzeymak, bu bilincini ISO14001:2004 Çevre Yönetim Sistemi sertifikasını da alarak resmileştirmiştir. Tüm üretim proseslerinde ve her türlü faaliyetlerinde bu standart çerçevesinde hareket eden Kuzeymak, her türlü ambalaj ve üretim atıklarının oluşumunu en aza indirmiştir. Diğer yandan, oluşan atıkları ise güvenli yöntemlerle geri dönüşüme ve yeniden kullanıma yönlendirmektedir.
Çevrenin korunması ve kirliliğin önlenmesi amacıyla hammadde ve enerji kullanımında, teknoloji seçiminde; doğal kaynak kullanımında israfı önlemektedir.
Son yıllarda ürün grubuna kattığı çevre dostu, hava kirliliğine neden olmayan, verimi yüksek, yakıt tasarrufu sağlayan pelet yakıtlı kazan ile de Kuzeymak, çevreye ve geri dönüşüme verdiği önemi bir kez daha ortaya koymuştur. Faaliyetlerinde hava, su, toprak ve gürültü kirliliğine neden olabilecek etmenleri en aza indirmekte, ozon dostu malzemeler kullanmaktadır.
Bu doğrultuda Kuzeymak, çalışanlarının çevre bilincini geliştirmeleri, bunu bir yaşam felsefesi haline getirmeleri için onları yönlendirmekte ve böylece bünyesinde sürdürülebilir bir yönetim sistemi oluşturmaktadır.